Python Webinars

– Θέλετε να μάθετε τα μυστικά του προγραμματισμού και να εκφραστείτε δημιουργικά χρησιμοποιώντας τις νέες τεχνολογίες;
 – Θέλετε να γνωρίσετε την Python, μια από τις πιο δημοφιλείς, εύκολες και ισχυρές γλώσσες προγραμματισμού ή να διευρύνετε τις γνώσεις πάνω σε αυτήν;

Αν απαντήσατε καταφατικά σε κάποια από τις παραπάνω ερωτήσεις, δεν έχετε παρά να παρακολουθήσετε τα σεμινάρια που διοργανώνει το Student branch μας.
Για να μάθετε Python δεν χρειάζεται κανένα προαπαιτούμενο, ούτε είναι απαραίτητο να δραστηριοποιήστε στον χώρο της επιστήμης των υπολογιστών.
Τα πρώτα σεμινάρια θα είναι ήδη εισαγωγικά, οπότε αν νιώθετε ήδη εξοικειωμένοι με την Python θα μπορείτε να μην ξεκινήσετε από τα πρώτα, αλλά να παρακολουθήσετε απευθείας τις πιο προχωρημένες ομιλίες.

Ομιλητές θα είναι οι εθελοντές μας: Αλέξανδρος Μικέλης,Μιχάλης Πιτσιλάδης και Χρήστος Φραντζόλας.
Τα σεμινάρια θα γίνονται σε εβδομαδιαία βάση. To πρώτο σεμινάριο θα διεξαχθεί το Σάββατο 16/5 στις 17:00 μέσω της πλατφόρμας Cisco WebEx, πατήστε στο σύνδεσμο και συμπληρώστε τη φόρμα που υπάρχει για να δηλώσετε συμμετοχή. Θα σας αποσταλεί στο email σας ο τρόπος συμμετοχής εντός ολίγων ημερών.

Coordinating Team της εκδήλωσης:

Head Organizers: Αλέξανδρος Μικέλης, Μιχάλης Πιτσιλαδής κaι Χρήστος Φραντζόλας

PR Coordinator: Ελπινίκη Λίτσο

Υπεύθυνος Design: Χρήστος Τσιρώνης

Hourly Schedule

Αλέξανδρος Μικέλης
Φοιτητής, τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας των Υπολογιστών, Πανεπιστήμιο Πατρών
Χρήστος Φραντζόλας
Chairperson at IEEE SB Patras