Smart Cities and Modern Photovoltaics

– Σε ενδιαφέρει το θέμα των έξυπνων πόλεων;
– Θα ήθελες να γνωρίζεις πώς θα μπορούσες μελλοντικά να συμβάλλεις στο δίκτυο με χρήση Ανανεώσιμων Πηγών Ενέργειας;
– Σε ενδιαφέρουν τα φωτοβολταϊκά νέας γενιάς;

Το Power & Energy Society (PES) της IEEE επαναλειτουργεί και με την εκδήλωση που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 28/5/2021 στις 18:00, θα σου λύσει όλες τι απορίες παρουσιάζοντας τα τελευταία τεχνολογικά επιτεύγματα!
Οι ομιλητές μας είναι οι εξής:
– Ο κ. Ηλίας Σταθάτος, καθηγητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου και συνιδρυτής της εταιρίας Brite Solar, θα αναφερθεί σε διαφανή φωτοβολταϊκά, φωτοβολταϊκά τρίτης γενιάς και έξυπνα (ηλεκτροχρωμικά) παράθυρα.
– Ο κ. Παναγής Βοβός, επίκουρος καθηγητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Πατρών, θα αναφερθεί στο πλαίσιο του Net-Metering και σε αλγόριθμους μεγιστοποίησης του κέρδους σε κτήρια με φωτοβολταϊκά.

Για τη συμμετοχή σας στην εκδήλωση αρκεί να συμπληρώσετε την φόρμα συμμετοχής.

28 Μαΐ 2021

Webinar