Be your own bank : E-safety and Blockchain

Γνωρίζεις σε τι αναφέρεται ο όρος Blockchains;

Θέλεις να μάθεις περισσότερα για την ασφάλεια στις ηλεκτρονικές πληρωμές;

Σε ενδιαφέρουν τα κρυπτονομίσματα;

Τότε μην χάσεις την εκδήλωσή μας με τίτλο: “Be your own bank : E-safety and Blockchain”,

H οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου και ώρα 13:00-15:00 στο Μουσείο Επιστημών του Πανεπιστημίου Πατρών.

Συγκεκριμένα το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει:

-Ομιλία απο τον καθηγητή Δημήτριο Σερπάνο από το τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών του Πανεπιστήμιου Πατρών που θα μας παρουσιάσει security and privacy issues σε κρυπτονομίσματα, με use case το bitcoin.
Ομιλία απο τον καθηγητή Γιάννη Σταματίου από το τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων του Πανεπιστήμιου Πατρών, ο οπίος θα αναφερθεί σε εφαρμογές των Blockchain και των cryptocurrency.

Οι θέσεις είναι περιορισμένες δήλωσε συμμετοχή τώρα!!!

Εξίσου σημαντικό είναι να τηρηθεί το υγειονομικό πρωτόκολλο του πανεπιστήμιου πατρώων για αυτό καλό είναι να έχεις μαζί σου το πιστοποιητικό εμβολιασμού ή rapid test, καθώς και ταυτότητα ή φοιτητικό πάσο.

Περισσότερες λεπτομέρειες για την εκδήλωση θα ανακοινωθούν σύντομα!

Αν θέλεις να την παρακολουθήσεις συμπλήρωσε την φόρμα συμμετοχής:

Stay tuned !!

05 Νοέ 2021