Data Science: Applications in databases

• Σε ενδιαφέρει ο τομέας τής επιστήμης των δεδομένων;
  • Θες να μάθεις ή να εμβαθύνεις τις γνώσεις σου σε αυτό αντικείμενο της επιστήμης;
  • Θέλεις να εκφράσεις τις απορίες σου σε άτομα τόσο από την βιομηχανία όσο και από τον ακαδημαϊκό χώρο;
– Τότε μην χάσεις την εκδήλωσή μας!
Θα διεξαχθεί εξ αποστάσεως σε δύο μέρη:
Ομιλία : date Τρίτη 12/4/2022
  • Παρουσίαση από εκπροσώπους της διεθνούς καταξιωμένης συμβουλευτικής εταιρείας EY.
  • Ομιλία από τον τον καθηγητή και κοσμήτορα της πολυτεχνικής σχολής του Πανεπιστημίου Πατρών Κ Νικόλαο Αβουρή με τίτλο “The role of data engineer in todays corporate environment” η οποία θα αφορά τον ρόλο και τον αντίκτυπο του Data scientist στον σύγχρονο εργασιακό χώρο.
Workshop 14/4/2022 ώρα 18:00
  • Θα διεξαχθεί workshop με τίτλο “Databases and applications of data science in them: The S(e)Q(eu)L” με ομιλητή τον Ηλία Ξενογιάννης, στο οποίο θα δοθεί η δυνατότητα στους συμμετέχοντες να πειραματιστούν με κώδικα SQL και queries χρήσιμα για data science.
Το Workshop θα έχει περιορισμένες θέσεις!!!
Περισσότερες πληροφορίες θα ανακοινωθούν σύντομα Stay Tuned!!