Create Your Own Coin

-Σε ενδιαφέρουν τα κρυπτονομίσματα;

-Γνωρίζεις σε τι αναφέρεται ο όρος Blockchain;

– Θα ήθελες να δημιουργήσεις το δικό σου κρυπτονόμισμα;

-Τότε, μην χάσεις τo workshop που έρχεται με τίτλο: “Create your own coin”, το οποίο ασχολείται με την τεχνολογία του Blockchain και τη δημιουργία ενός κρυπτονομίσματος.

-Το workshop θα διεξαχθεί σε 4 συναντήσεις, όπου σε κάθε μία σταδιακά χρησιμοποιώντας τη javascript θα χτιστεί ένα blockchain, το οποίο θα αποτελέσει τη βάση για τη δημιουργία του κρυπτονομίσματος. Θα κατασκευαστεί, επίσης, ένας peer-to-peer server προκειμένου να διαμοιραστεί το λογισμικό που θα προκύψει.

-Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου και ώρα 15:00-17:00 στην αίθουσα ΗΛ5 (στο κτήριο του τ.ΗΜΤΥ).

– Ομιλητής μας θα είναι ο Φοίβος Παρασκευάς, προπτυχιακός φοιτητής ΗΜΤΥ!

-Συνίσταται να φέρετε τον δικό σας υπολογιστή, ώστε να συμμετάσχετε ενεργά στο workshop.

-Εξίσου σημαντικό είναι να τηρηθεί το υγειονομικό πρωτόκολλο του Πανεπιστημίου Πατρών, γι’ αυτό απαραίτητο είναι να έχεις μαζί σου πιστοποιητικό εμβολιασμού ή αρνητικό rapid test 48 ωρών, καθώς και ταυτότητα ή φοιτητικό πάσο.

-Οι θέσεις είναι περιορισμένες! Αν θες να συμμετάσχεις, συμπλήρωσε την παρακάτω φόρμα.

02 Δεκ 2021

More Info