Everything You Wanted to Know About Computers Part 2

Βασίλης Γεωργιτζίκης

Μετά την επιτυχημένη εκδήλωση μας, που πραγματοποιήθηκε τον Δεκέμβριο του 2019 έρχεται… το  “Everything You Wanted to Know About Computers Part 2”

Εναλλακτικά: “Πως δουλεύει αυτό το μαραφέτι;”

Όλοι μας χρησιμοποιούμε υπολογιστές και έχουμε ακούσει για 0 και 1. Τι γίνεται όμως στην πραγματικότητα μέσα στον υπολογιστή μας, και πως ακριβώς δουλεύει;

💡 Τι είναι τα τρανζίστορ, γιατί μας νοιάζουν, και πως τελικά καταλήξαμε σε επεξεργαστές, κάρτες γραφικών, DVD Players κλπ;

💡 Πως πάμε από το 0 και το 1, στο Facebook, στα Video Games και στο Cloud;

💡 Σε μια απλή σειρά μαθημάτων θα εξηγήσουμε όλο το φάσμα των υπολογιστών, από την θεωρία στην πράξη και θα ασχοληθούμε επιγραμματικά και με εύκολο τρόπο με όλα τα κομμάτια και τα μυστικά τους.

❗️ Ένα απαραίτητο σεμινάριο για φοιτητές στον τομέα των υπολογιστών που εξηγεί τα όσα μαθαίνουν, αλλά και πως συνδέονται οι επιμέρους γνώσεις που θα αποκτήσουν μεταξύ τους.

👤 Ομιλητής μας, για άλλη μια φορά, ο μοναδικός, Βασίλης Γεωργιτζίκης.

👉 Η εκδήλωση θα διεξαχθεί την  Κυριακή 10/5 στις 18.00 μέσω του WebEx (Cisco Webex). Για να σας αποσταλεί το link της εκδήλωσης, συμπληρώστε τη φόρμα συμμετοχής

Coordinating Team της εκδήλωσης:

Head Organizer: Ηρακλής Καραΐσκος

PR Coordinators: Πάτυ Πάνα και Πέτρος Λαλόπουλος