IEEEDay 2021: Youth, from Zero to Innovation

Το IEEEDay 2021 πλησιάζει! Τι είναι όμως;
Το ΙΕΕΕ Day διοργανώθηκε για πρώτη φορά το 1884, όπου μέλη του IEEE συγκεντρώθηκαν για να μοιραστούν τις ιδέες τους. Από τότε, κάθε χρόνο κάθε τοπικό Branch οργανώνει μια εκδήλωση με σκοπό να φέρει σε επαφή τους φοιτητές με το γνωστικό αντικείμενό τους και να γιορτάσει την ύπαρξη του ΙΕΕΕ!
Έτσι και φέτος, στις 5/10/21 το Branch μας οργανώνει μια εκδήλωση για να τιμήσει αυτήν την επέτειο.
Συγκεκριμένα το πρόγραμμα της εκδήλωσης περιλαμβάνει:
Ομιλία του κ. Παντελή Προυσάλογλου, management director στην εταιρία Smart Building Solutions.
Στην συνέχεια θα ακολουθήσει παρουσίαση του Κ. Μουστάκα, καθηγητή του τμήματος ΗΜΤΥ, ο οποίος θα μιλήσει για projects που υλοποιήθηκαν από ομάδες του Πανεπιστημίου Πατρών και συμμετείχαν σε διαγωνισμούς σχετικούς με την εικονική πραγματικότητα.
– Τέλος, θα πραγματοποιηθεί παρουσίαση των εργασιών που εκπονήθηκαν από ομάδες του Βranch μας, στα πλαίσια των Επιστημονικών Ομάδων Τεχνητής Νοημοσύνης και Βιοϊατρικής Μηχανικής.
Αν θέλεις να την παρακολουθήσεις συμπλήρωσε την φόρμα συμμετοχής!
Περισσότερες λεπτομέρειες για την εκδήλωση θα ανακοινωθούν σύντομα! Stay tuned!

05 Οκτ 2021

Webinar